Polamel logo

Blog

Oringi - charakterystyka i zastosowanie

Wiele powszechnie znanych i używanych urządzeń mechanicznych korzysta z elementów, które do prawidłowej pracy potrzebują dodatkowego uszczelnienia. Ma ono kluczowe znaczenie dla właściwego funkcjonowania takich maszyn. Oringi to niewielkie elementy, które posiadają specyficzne cechy, umożliwiające zagwarantowanie odpowiednich warunków roboczych oraz bezpieczeństwa pracy.

Czytaj dalej

Czy przed zimą należy wymienić płyny eksploatacyjne?

Przed zimą należy zadbać o akcesoria samochodowe, a w szczególności trzeba wymienić płyny eksploatacyjne. Jest to niezbędne, aby wytrzymały obniżającą się temperaturę. Trzeba mieć na uwadze, że w przypadku zamarznięcia może dojść do bardzo poważnej awarii silnika.

Czytaj dalej

Jak pielęgnować tapicerkę?

Tapicerka samochodowa to jedno z najbardziej narażonych na zabrudzenia miejsc w aucie. To także siedlisko wszelakich roztoczy, bakterii i drobnoustrojów, magazyn zapachów wszelakich. Jak właściwie pielęgnować tapicerkę samochodową? Czy można wyczyścić ja samodzielnie?

Czytaj dalej

Do czego służą uszczelniacze?

Silnik samochodowy składa się z wielu precyzyjnie dopasowanych do siebie elementów. Nawet najmniejsze z nich, takie jak chociażby uszczelniacze, decydują o tym, czy całość będzie działała sprawnie i bezawaryjnie. Przyjrzyjmy się zatem, do czego dokładnie służą uszczelniacze.

Czytaj dalej

Jak przygotować samochód do przeglądu?

Poddawanie samochodów przeglądom to obowiązek każdego kierowcy. Pozostaje jednak pytanie, jak przygotować pojazd do takiej kontroli i o czym bezwzględnie nie można w tym przypadku zapomnieć? Sprawdźmy to!

Czytaj dalej

Simmeringi - charakterystyka i zastosowanie

W dzisiejszym mocno rozbudowanym i zaawansowanym przemyśle stosuje się bardzo wiele różnego rodzaju urządzeń i maszyn. W zależności od wielu czynników pracują one w bardzo różnych warunkach i wymagają zastosowania - w swojej konstrukcji - różnego rodzaju mechanizmów i rozwiązań. Czasem zapominamy, jak wiele zależy od niepozornych elementów i jak ważne są drobne podzespoły czy części, które wspólnie tworzą użyteczne urządzenie. Jednym z właśnie takich pozornie mało istotnych elementów są różnego rodzaju uszczelki i uszczelniacze, a wśród nich – simmeringi. O takich elementach często zapominamy, a okazuje się, że pełnią one bardzo ważną rolę w poprawnym działaniu wielu maszyn i urządzeń. Czym jednak dokładnie są owe simmeringi? Jaka jest ich charakterystyka oraz zastosowanie? Właśnie tym tematem postanowiliśmy się zająć w dzisiejszym artykule.

Czytaj dalej