Polamel logo

Jak wybrać odpowiedni filtr powietrza?


Filtr powietrza zapewnia czyste powietrze w samochodzie. Jest potrzebny do zabezpieczenia silnika przed uszkodzeniem. Chroni przed przedostawaniem się do niego pyłu, kurzu, piasku oraz wszelkiego rodzaju brudu do wnętrza pojazdu. Dzięki temu drobnemu elementowi silnik ciszej pracuje i pobiera mniej paliwa. Należy jednak odpowiednio dobrać filtr powietrza.

Jaką funkcję pełni filtr powietrza w samochodzie?

Filtr powietrza ma za zadanie chronić silnik przed zanieczyszczeniami takimi jak: sadza, kurz, pył, piasek, woda. Kiedy doszłoby do przeniknięcia zanieczyszczeń do samochodu, mogłoby dojść np. do uszkodzenia tłoków, ścian cylindrów i pierścieni, a z czasem doprowadziłoby do awarii silnika. Zabrudzona część nie przepuszcza do cylindrów tlenu, przez co zostaje mocno obciążony i głośniej pracuje. Dlatego jest bardzo ważne, żeby regularnie go wymieniać. Dobrej jakości, filtry oferuje Polamel. Firma specjalizuje się w handlu autoczęściami produkowanymi przez największe światowe marki.

Jak dobrać filtr powietrza?

Odpowiedni filtr powietrza zapewnia cichą pracę silnika, dzięki czemu jazda samochodem jest komfortowa. Produkt powinien być dobrany do rodzaju i modelu pojazdu, ponieważ każde auto ma zamontowany inny silnik. Filtry różnią się między rodzajem materiału. Występują suche i mokre, więc nie mając wiedzy na ten temat, wystarczy zapytać się sprzedawcy części zamiennych lub mechanika. Odpowiedni filtr musi mieć atest, wydawany po wykonaniu testów. Produkt został sprawdzony przez kontrolę jakości zakładu. Warto wybierać markowe wyroby, wykonywane z grubych włókien, które są w stanie zatrzymywać zanieczyszczenia. Nie warto kierować się jedynie ceną, bo tu chodzi o motor auta, którego naprawa jest bardzo kosztowna.

Wróć