Polamel logo

Blog

Rodzaje środków czystości do samochodu

Każdy właściciel pojazdu dba o niego, by ten służył jak najdłużej. Regularne wizyty w warsztacie samochodowym i wykonywanie niezbędnych napraw to tylko część działań, które należy podjąć, jeśli chcemy, aby nasz samochód służył nam przez lata. Bardzo ważne jest, by dbać również o jego wnętrze i karoserię oraz stan opon. Wszystko możliwe jest dzięki zastosowaniu kosmetyków samochodowych.

Czytaj dalej

Oringi - charakterystyka i zastosowanie

Wiele powszechnie znanych i używanych urządzeń mechanicznych korzysta z elementów, które do prawidłowej pracy potrzebują dodatkowego uszczelnienia. Ma ono kluczowe znaczenie dla właściwego funkcjonowania takich maszyn. Oringi to niewielkie elementy, które posiadają specyficzne cechy, umożliwiające zagwarantowanie odpowiednich warunków roboczych oraz bezpieczeństwa pracy.

Czytaj dalej

Czy przed zimą należy wymienić płyny eksploatacyjne?

Przed zimą należy zadbać o akcesoria samochodowe, a w szczególności trzeba wymienić płyny eksploatacyjne. Jest to niezbędne, aby wytrzymały obniżającą się temperaturę. Trzeba mieć na uwadze, że w przypadku zamarznięcia może dojść do bardzo poważnej awarii silnika.

Czytaj dalej

Jak pielęgnować tapicerkę?

Tapicerka samochodowa to jedno z najbardziej narażonych na zabrudzenia miejsc w aucie. To także siedlisko wszelakich roztoczy, bakterii i drobnoustrojów, magazyn zapachów wszelakich. Jak właściwie pielęgnować tapicerkę samochodową? Czy można wyczyścić ja samodzielnie?

Czytaj dalej

Do czego służą uszczelniacze?

Silnik samochodowy składa się z wielu precyzyjnie dopasowanych do siebie elementów. Nawet najmniejsze z nich, takie jak chociażby uszczelniacze, decydują o tym, czy całość będzie działała sprawnie i bezawaryjnie. Przyjrzyjmy się zatem, do czego dokładnie służą uszczelniacze.

Czytaj dalej

Jak przygotować samochód do przeglądu?

Poddawanie samochodów przeglądom to obowiązek każdego kierowcy. Pozostaje jednak pytanie, jak przygotować pojazd do takiej kontroli i o czym bezwzględnie nie można w tym przypadku zapomnieć? Sprawdźmy to!

Czytaj dalej