Polamel logo

Blog

Jak wybrać odpowiedni filtr powietrza?

Filtr powietrza zapewnia czyste powietrze w samochodzie. Jest potrzebny do zabezpieczenia silnika przed uszkodzeniem. Chroni przed przedostawaniem się do niego pyłu, kurzu, piasku oraz wszelkiego rodzaju brudu do wnętrza pojazdu. Dzięki temu drobnemu elementowi silnik ciszej pracuje i pobiera mniej paliwa. Należy jednak odpowiednio dobrać filtr powietrza.

Czytaj dalej

Oleje silnikowe - rodzaje

Jednym z elementów, na który musimy zwrócić uwagę wybierając olej silnikowy jest jego rodzaj. Czy jednak wiesz, jakie dostępne są na rynku i co je wyróżnia? Jaki olej będzie więc najlepszy dla Twojego auta i skąd wiedzieć, na jaki się zdecydować? W wielu przypadkach zdajemy się w tej kwestii na mechanika lub doradcę w sklepie, bo wśród wielu różnych produktów nie wiemy co wybrać.

Czytaj dalej

Rodzaje środków czystości do samochodu

Każdy właściciel pojazdu dba o niego, by ten służył jak najdłużej. Regularne wizyty w warsztacie samochodowym i wykonywanie niezbędnych napraw to tylko część działań, które należy podjąć, jeśli chcemy, aby nasz samochód służył nam przez lata. Bardzo ważne jest, by dbać również o jego wnętrze i karoserię oraz stan opon. Wszystko możliwe jest dzięki zastosowaniu kosmetyków samochodowych.

Czytaj dalej

Oringi - charakterystyka i zastosowanie

Wiele powszechnie znanych i używanych urządzeń mechanicznych korzysta z elementów, które do prawidłowej pracy potrzebują dodatkowego uszczelnienia. Ma ono kluczowe znaczenie dla właściwego funkcjonowania takich maszyn. Oringi to niewielkie elementy, które posiadają specyficzne cechy, umożliwiające zagwarantowanie odpowiednich warunków roboczych oraz bezpieczeństwa pracy.

Czytaj dalej

Czy przed zimą należy wymienić płyny eksploatacyjne?

Przed zimą należy zadbać o akcesoria samochodowe, a w szczególności trzeba wymienić płyny eksploatacyjne. Jest to niezbędne, aby wytrzymały obniżającą się temperaturę. Trzeba mieć na uwadze, że w przypadku zamarznięcia może dojść do bardzo poważnej awarii silnika.

Czytaj dalej

Jak pielęgnować tapicerkę?

Tapicerka samochodowa to jedno z najbardziej narażonych na zabrudzenia miejsc w aucie. To także siedlisko wszelakich roztoczy, bakterii i drobnoustrojów, magazyn zapachów wszelakich. Jak właściwie pielęgnować tapicerkę samochodową? Czy można wyczyścić ja samodzielnie?

Czytaj dalej