Polamel logo

Gdzie tanio kupić części samochodowe?


Z roku na rok rośnie liczba samochodów, a Polska jest jednym z najbardziej zmotoryzowanym narodem w Unii Europejskiej. Właściciele pojazdów doskonale wiedzą, że posiadanie auta, to nie tylko przyjemność, ale również spore wydatki.

Z jednej strony samochód trzeba ubezpieczyć, zrobić przegląd i oczywiście zatankować, z drugiej użytkowanie samochodu wiąże się z jego eksploatacją i wymianą  psujących się części. I tu pojawia się odwieczny problem – gdzie kupić części samochodowe, by były tanie i dobrej jakości?

Jakość przede wszystkim

Kupując części zamienne do samochodu należy pamiętać, iż zależy od nich nie tylko sprawne funkcjonowanie auta i komfort jego użytkowania, ale przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Z tego powodu wybierając elementy układu hamulcowego (tarcze i klocki), układu kierowniczego (drążki i wahacze) oraz układu zawieszenia (amortyzatory i sprężyny) trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim ich jakość. Nie każdy sklep ma w ofercie zamienniki dobrej jakości, w atrakcyjnej cenie. Dlatego podczas dokonywania zakupów istotna jest możliwość skorzystania z porady profesjonalnego doradcy, który pomoże w odpowiednim doborze części do posiadanego modelu samochodu.

Gdzie kupić najtaniej?

Wydawałoby się, że chcąc kupić tanie części samochodowe, należy szerokim łukiem omijać autoryzowane serwisy, w których nacisk kładziony jest przede wszystkim na ich jakość. I trochę tak jest, ale zamienniki oferowane w tych miejscach wcale nie muszą być jakościowo gorsze, a ich cena zwykle jest duża niższa. Dodatkową zaletą serwisu autoryzowanego jest możliwość kontaktu z fachowcem, który oszacuje wielkość usterki oraz pomoże dobrać odpowiednie części. Ponadto wszystkie zakupione lub wymienione w serwisie części mają gwarancję, dlatego w razie dalszych problemów i awarii bez problemu zostaną wymienione na nowe. Tanie części samochodowe zakupić można w sklepach stacjonarnych z częściami samochodowymi. Tu zaletą jest możliwość obejrzenia asortymentu i sprawdzenia jego jakości oraz bezpośredni kontakt ze sprzedawcą. Skorzystanie z jego wiedzy, doświadczenia i porad jest bezcenne. Ponadto ceny części zamiennych w sklepach stacjonarnych są zdecydowanie niższe od tych oferowanych w serwisie autoryzowanym. Bogaty wybór części samochodowych posiadają także specjalistyczne sklepy internetowe. Podejmując decyzję o dokonaniu zakupów w takich sklepach, należy zwrócić szczególną uwagę na jakość oferowanych części. Mogą one czasami bardzo odbiegać jakością od tych oferowanych przez sklepy stacjonarne i autoryzowane serwisy. Dlatego warto zapoznać się z opiniami innych klientów na temat danych części. Szczególnie gdy chodzi o części wpływające na bezpieczeństwo jazdy.

Wróć